ACHILL
Tv Sehpası Askı Aparatı Fuar Standları Aksesuarlar En'ler
Biz Kimiz? Reklam Filmi Teknik Bilgiler Markalar Neden Achill? Paketleme Ekran Ölçüleri Doğru Askı Aparatı Seçimi
  Doğru Askı Aparatı Seçimi
   

Tv askı aparatı alırken nelere dikkat etmelisiniz !!!
Değerli müşterilerimiz.
    Askı aparatı ve tv sehpası seçimi ve tv montajı sırasında sizlere yardımcı olabilecek bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. 
1- Askı aparatı alırken cihazınızın(tv,lcd,pazma,curve) VESA ölçülerini ve cihaz ağırlığını askı aparatı özellikleri ile karşıllaştırınız.
2- Cihazınızı mümkünse teknik servis elamanlarına monte ettiriniz.teknık servıs ıle destek almak ıstedıgınızde
ACHİLL montaj ekıbı sıze tardımcı olacaktır.
3- Teknik servis bulunamadığı takdirde montajı kendiniz yapmanız gerekiyorsa cihaz ve askı aparatı kutusu içerisinde bulunan montaj talimatlarına uyunuz.
4- Cihazınızı sağlamlığından emin olmadığınız yerlere monte etmeyiniz.(Alçıpan duvar,mdf,suntalem bölme duvarlar gibi.)
5-ASKI APARATI  Bağlantı yapacağınız yere açmış olduğunuz deliklere dubellerin boş geçmemesine dikkat ediniz.
6- Askı Aparatı kutusu içersinde bulunan uygun olan tüm civataları kullanınız.
6- Çocukların erişebileceği yerlere,oturma gurupları ve yatak üzerlerine montaj yaptırmayınız.
7- Monte ettirdiğiniz askı aparatı üzerinde bulunan civata ve somunları 6 aylık periyodlarla kontrol ediniz


Vesa ölçüsü, cihazların herhangi bir yere sabitlenmesi için cihaz üzerinde (ekranın arka tarafında )bulunan  kare veya dikdörtgen şeklindeki dört adet bağlantı deliğinin  birbirine olan uzaklığıdır. Bu uzaklık inç veya cm olarak tanımlanır.                      

Vesanedir? Vesa terimi ne anlama gelmektedir?
VESA standartları, birlikte çalışmayı sağlayan , yenilikleri ve pazarın büyümesini teşvik eden ekran ve ekran ara  yüzü endüstrisi ile ilgili standartlardır. Bu standartlar ekranın boyutuna ve/veya monitörün ağırlığına bağlı olarak donanım üreticileri tarafından montaj deliğinin ayarlanması ve civata boyutu için özel yönergeler sağlar. "VESA" (Video Electronics Standards Association) Video Elektroniği Standartları Birliği'nin baş harflerinden oluşmaktadır. Bu kuruluş, dünya çapındaki 300'den fazla şirketi temsil eden ve kar amacı gütmeyen, her daim gelişmekte ve ilerlemekte olan bir kuruluştur. Üreticiler; her türlü montaj cihazına uyan, ekranın arka tarafındaki dikdörtgen veya kare şeklindeki delik numunesi anlamına gelen bir endüstriyel arayüz standardı üzerinde anlaşmışlardır, yani setördeki Lcd,led,Plazma ,curve TV ve monitörlerin büyük bir bölümü VESA standartları ile uyumludur.ACHİLL üretmiş olduğu sabit  askı aparatı,hareketli askı aparatı, kollu ve hareketli askı aparatı,projeksiyon askı aparatı ,teleskopik projeksiyon askı aparatı, teleskopik tavan askı aparatı,monitör askı aparatı ,çoklu monitör askı aparatı,hem kendi hem de vesa standardını kullanır.Böylelikle üretmiş olduğumuz tum askı aparatı ve tv sehpalarında sorun yaşamazsınız.

Eğer Lcd-Plazma-led curve  TV veya monitörünüzün arka tarafında bir dizi montaj deliği gözükmüyorsa, delik numunelerinin bulunabilmesi için genellikle ayağın (veya taban) sökülmesi gerekmektedir. Fakat ayak üzerinde elektronik parçalar takılı ise, ayağı asla kendiniz sökmeyin. Bu durumda ekran, bir montaj cihazına bağlanamaz. Böyle durumlarda montaj deliklerinin yerlerinin belirlenmesi için öncelikle kullanım klavuzuna bakmanız gerekir.bu işlemlerin ardın ancak doğru Askı aparatını kullanmış olursunuz.
Ekranınızın veya monitörünüzün VESA standartlarına göre üretilip üretilmediğimi anlamak için üreticiniz ana bilgi kaynağınızdır.

Nasıl?
Tüm dünyada tv askı aparatı ve tv sehpası üreticilerinde olduğu gibi ACHİLL de, Askı aparatlar ’ın VESA standartlarını, üreticilerin VESA standartları ile karşılaştırıp, ürünün taşıma kapasitesini de göz önünde bulundurarak, desteklenen tv ölçüsünü “öngördükleri” bir inch / cm ile ifade ederler. Ancak bu öngörü her zaman net sonuçlar ortaya koymaz. TV / Ekranınızın VESA standartları ile, Askı aparatının taşıma kapasitesi ve VESA standardını karşılaştırdığınızda, hangi ürünün hangi TV için uygun olabileceğini ancak siz “bilinçli tüketiciler” net olarak belirleyebilir. Beğendiğiniz modelin TV’nize uyup uymadığını anlamak için, TV’nizin kilosu ve VESA standartları ile, satın aldığınız ürünün TV taşıma kapasitesi ve VESA standartlarını mutlaka karşılaştırarak size en uygun ürünü seçiniz.yınede bır sorunla karşılaşırsanız yada bilgi almak isterseniz hem üretim hemd e ar-ge ekibimiz size yardımcı olacaktır.
Televizyon firmalarının farklı ölçülerde ve farklı modellerde üretim yapmasından dolayı televizyon arkasında bulunan askı aparatı bağlantı delikleri genişlik ve yükseklik farklılıkları göstermektedir.ACHİLL tüm bu sorunları ortadan kaldıran hem dunya standartlarında hem de kendı standartların da Tv sehpası ve Askı aparatı tasarlamaktadır.

Örnek: 
X firmasının 42 inç televizyonunda Askı aparatı bağlantı delikleri arasındaki mesafe 200 mm x 200 mm (genişlik x yükseklik) iken
Y firmasının 42 inç televizyonunda aparat bağlantı delikleri arasındaki mesafe 600 mm x 400 mm olabilmektedir.
Askı aparatı tanıtımında yazan 32 inç- 42 inç veya 82cm-106cm
 gibi ekran ölçüleri tüketiciyi yanıltabilmektedir.
Yanılgıya düşmemek için aparat almadan önce televizyonunuzun arkasında bulunan deliklerin birbirine olan uzaklığı (VESA ölçüsü) ile aparatların tanıtımında yazan VESA ölçülerinin  birbiri ile uyumlu olmasına dikkat ediniz.
Televizyonunuzun ağırlığı ile askı aparatının taşıma kapasitesini de ayrıca karşılaştırınız.Bu bilgiler sizin Askı aparatı ve Tv sehpası alırken daha biliçli bir tüketici olmanız için hazırlanmıştır.Sonuc olarak askı aparatı almak istediğinizde tv nizin arka tarafındaki 4 vida deliğinin birbirine  olan uzaklığını ölçmeniz yeterli olacaktır.
Populer aramalar

tv Sehpası , Tv Sehpaları, Lcd Sehpası, Lcd Sehpaları, Lcd Tv Sehpası, Lcd Tv Sehpaları, Tv Sehpa, tv ünitesi, Televizyon Sehpası, Televizyon Sehpaları, tv üniteleri, Led Tv Sehpası, Led Tv Sehpaları, tv sehpa modelleri, tv sehpası modelleri, mobilya tv sehpaları, mobilya tv sehpaları, Lcd sehpa fiyatları, Lcd sehpa modelleri, Lcd tv sehpaları, Led tv standı, Televizyon Sehpaları, Tv sehpa modelleri, Tüplü tv sehpası, lcd cam sehpaları, lcd sehpa imalatı, lcd tv standları, led tv sehpa modelleri, led tv sehpaları, plazma standları, televizyon askı aparatları, İstanbul Sehpa imalatçıları,lcd askı aparatları,led tv askı aparatları,ipli askı aparatı ,Samsung askı aparatı,led tv sehbası lcd sehbası  tavan askı aparatı,projeksıyon askı aparatı,kablo gızleme kanalı,tv sehbası,hareketlı askı aparatı,hareketlı tv sehbası,hdmı kablo,televızyon temızleme spreyi,çelik telli askı aparatı,ucuz askı aparatı,ucuz tv sehbası,türkiyedeki tv sehba uretıcısı, LCD, LED, Plazma, TV, monitör, tavan, askı, aparat, hareketli, eğimli, stand, duvar, kilitli, imalatcı, üretici, özel üretim, vesa, stant, ince, projeksiyon, receiver, video, CRT.

         
5 yıl garanti
     
› Biz Kimiz? › Tv Sehpası › Sabit Askı Aparatı
Şartlar ve Koşullar › Cam Tv Sehpası › Haraketli Askı Aparatı
› Gizlilik Politikası › HDMI Kablo › Teleskopik Tavan Askı Aparatı
› İADE › Tv Temizleme Spreyi › Projeksiyon Askı Aparatı
› Kalite Standardı › Fuar Standı › Masa Monitör Askı Aparatı
› İletişim › Hoparlör Ayağı › İpli Askı Aparatı
    › Motorlu Askı Aparatı
› Receiver Askı Aparatı